BANNER

Şirketimiz 2006 yılında 200m2’lik bir alanda bayrak üretimi ile sektöre adımını atmıştır. Kuruluşu ile birlikte bayrak sektöründeki yenilikleri takip ederek tekstil dijital baskı makinasına yatırım yapmıştır. Daha sonraki yıllarda şemsiye üretimine yatırım yapan firmamız, ünvanını Büyüksoy Bayrak ve Şemsiye Sanayi Ticaret A.Ş. olarak değiştirmiştir.

Şirketimiz, 2007 yılında Türkiye’de ilk kez Portatif Bayrak Direklerinin üretimine başlamış ve böylece bayrak sektörüne büyük bir yenilik getirmiştir. 2007-2009 yılları arasında büyüyen Türkiye ekonomisi ile birlikte firmamız da bu gelişime paralel bir ivme yakalamıştır. Devam eden ekonomik büyüme ve istikrar, firmamızın yeni yatırım alanlarına yönelmesine olanak sağlamıştır. 

Firmamız, 2009 yılında mevcut ürün portföyüne ilaveten şemsiye üretimine yatırım kararı alarak 1.000m2’lik yeni üretim tesisine taşınmıştır. Bu bağlamda başlangıç aşamasında olan ihracatını arttırmak ve şemsiye yatırımını yurtdışı pazarlarında değerlendirmek amacıyla 2010 yılında Avrupa fuarlarında ilk standını açmıştır. Ayrıca yurtdışı pazarlarında kullanmak amacıyla HEB markasının uluslararası tescillerini yaptırmıştır. 

İç ve dış piyasadan gelen taleplerin artması sonucunda firmamız 2012 yılında Hadımköy Sanayi Bölgesi’nde 2.000m2’lik yeni üretim tesisinde üretime başlamıştır. Bu yıllarda güneş şemsiyesi alanında Ülker Golf, Coca-Cola, Efes Pilsen ve Uludağ gibi önemli firmaların tedarikçisi olmuştur. 

2013 yılında firmamız, devam eden hızlı büyümesine paralel olarak üretim kapasitesini arttırarak üretim alanını 3.500m2’ye çıkarmış ve 200.000 Euro’luk yatırımı ile dijital baskı kapasitesini de arttırmıştır. 

Firmamız, 2014 yılında D.gen Grande tekstil dijital baskı makinası yatırımı yaparak 3 mt genişliğinde kumaş baskı imkanı kazanmıştır.

2015 yılında, önceki senelerde ithal ettiğimiz plaj şemsiyesi iskeletini, kendi bünyemizde imal etme kararı aldık. Yapılan yatırım sonucunda yıllık 300.000 adet plaj şemsiyesi üretim kapasitesine ulaştık.

2016 yılında, alımı gerçekleşen Mimaki TS300P-1800 dijital baskı makinası sayesinde baskı kapasitemiz artmıştır.

Büyüksoy Bayrak ve Şemsiye Sanayi Ticaret A.Ş. bugün Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarında toplam   28 ülkeye ihracat yapmaktadır.  

Hedefimiz, ürün kalitesi ve çalışma koşullarını geliştirerek, TSE ve ISO 9001 kalite standartlarına uygun üretimimizle, ihracatımızı 2023 yılına kadar 10.000.000 USD’nin üzerine çıkartmaktır.


Detaylı Bilgi

Kurucumuz İsmail Yeşil (1947-2009)
Kalıcı başarının nasıl elde edilebileceğini şöyle açıklamıştı ‘‘ Başarı, kolay yolların değil, yaratıcı ve ileriyi görebilen, zorlukları göze alabilenlerindir’’
Kilometre taşları
1974
Loren Kozmetik’in kuruluşu ve ilk adım Ponza Taşı imalatı.
Türkiye genelinde farklı bir pazar payına sahip olan Roon ponza taşı ile işe başlayan Loren kozmetik üretim gücünü arttırarak 90’ların başında renkli kozmetik ürünlerinin temellerini atacaktır.
 
1993
….. Renkli kozmetik, jöle, peroksit tablet, oksidan açıcı
Bünyesine yeni bir şirket ve yeni markalar ekleyen Loren kozmetik yeni ürünlerde, imalatını Yeşilgün Kozmetik olarak devam ettirecektir.
‘‘ Sıradan ayrıntıların değil, her işte yaratıcı bireyin, girişim özgürlüğü ile düşünecek, tüketiciye ekonomik ve en uygun çözümleri bulacaktı.’’
… Artık değişim süreci başlamış, Çevreci ve yenilikçi teknolojileriyle; renkli kozmetik piyasasına girmiş; Türkiye’de jöle konusunda Roon Jöle olarak öncü markalar arasında raflardaki yerini almıştır.
 
2003
Yaşanan hızlı değişim, kuruluşların ayakta kalabilmesi, sürekli gelişme anlayışıyla birlikte ürün, hizmet veya süreçlerini iyileştirmesi, geliştirmesi, gerektiğinde yenileri sunmasına, değişimin önüne geçebilecek şekilde fark yaratmasına bağlıdır.
Yurt içinde ve yurt dışında uzun zamanlı çalışmalalar sonucu geliştirilen yeni bir saç şekillendirici olarak Vodvil wax markasıyla Yeşilgün kozmetik ;yeni bir pazar , yeni bir trend, yeni bir marka daha yaratmıştı…
Yeni trendler, ekonomik ve uygun çözümler…..
Piyasa gereksinimleri de göz önünde bulundurularak üretimden, kuaför salonlarına uzanan profesyonel kullanım Roon oksidan açıcı ekonomik boy (5lt) üretime girmiş ve kuaför sektöründe ciddi bir pazar payına sahip olmuştur.
Devamında şampuanlar, saç kremleri, açıcılar vb ürünlerinde imalatı, kurumsal, marka olmuş firmalarla fason anlaşmalar yapılmaya başlanmıştır.
 
2004
Fason anlaşmalar
Yeşilgün kozmetik, kendi bünyesinde oluşturduğu markalar ve ürünlerle imaltına devam ederken bir yandan da ihtiyaç duyulan fason anlaşmalar yaparak piyasa gereksinimlerini sağlamıştır.
 
2009
Kurucumuz İsmail Yeşil son yolculuğuna uğurlandı.
Devam kararı….
Babasıyla birlikte çalışan Arda Yeşil işe devam kararı almış, Yeşilgün Kozmetik olarak 15 yılı aşkın deneyimiyle, son teknoloji makine parkuru ve yetenekli insan gücünü birleştirerek yoluna devam edecektir.
Bugün ve gelecekte kuruluş performans göstergelerine etki edecek, rekabet avantajı kazandıracak nitelikte farklılıklar yaratabilme gücünü sağlayan yaratıcı düşünme zemininin gelişmesi, tüm sektörler için vazgeçilmez bir durumda.

Detaylı Bilgi